?

Log in

No account? Create an account
Previous Entry Share Next Entry
Україні, Європі, Світові загрожує небеспека. Від Росії. Поки що їй можна запобігти.
xyu
Панове,

ситуація вочевидь буде мінятися радикально і в бік загострення аж до військових дій.
Вашінгтон Пост- провідна газета США, фактично неофіційний рупор уряду і найбільш зважене джерело.
Автор- колишній посол США в Україні, людина яка:

нам симпатизує у найвищій мірі, є інсайдером як київської політичної інтриги, так і американської політики.

ВІН ЗНАЄ.

----------------------

Стаття Паскуаля у WP щодо газ.угод (/)

Уроки Чорнобиля
Карлос Паскуаль,Washington Post, 02.06.2006, 15:31

Брехня держави - загроза для її народу і суверенітету

У квітні 1986 року брехня СРСР перетворила найстрашнішу у світі ядерну катастрофу в Чорнобилі на величезну людську трагедію.

20 років потому непрозорість українського енергетичного сектору знову загрожує суверенітету України – на цей раз через "темні" газові угоди, термін яких закінчується у червні.

На відміну від 1986 року,коли радянські лідери намагалися приховати чорнобильську загрозу, укерівництва України сьогодні є можливість відреагувати на тривожні сигнали в газовому секторі, відвести загрозу, яка нависла над її суверенітетом і європейською енергетичною безпекою.


Чорнобильська трагедія показала, що в СРСР за великим рахунком не так, як треба:

брехливі обіцянки з приводу технології, зневага до навколишнього середовища, таємничість і навмисне введення в оману, турбота пропрестиж більша, ніж про власний народ.

Водночас логічно і парадоксально, що відмова від багатьох радянських методів призвела до закриття Чорнобильської АЕС у грудні 2000 року.

Кілька років керівництво України відмовлялося обговорювати її закриття на тійпідставі, що воно призведе до відключень електрики і поставить підзагрозу промисловість.

Насправді в України були надлишкові потужності, але не було ринкових цін і системи отримання доходів для оплати палива, заміни застарілих електростанцій і забезпечення адекватних поставок. Реформа, розпочата в 2000 році, сьогодні дозволяє Україні експортувати електроенергію в Угорщину і Словаччину.

Сьогодні Україні загрожує енергетична трагедія іншого роду – залежність країни від імпортного газу і непрозорих контрактів. Припинення російськихгазових поставок у січні продемонструвала залежність України відзовнішніх поставок і її вразливість до політичного тиску.

Угода, укладена Україною і Росією для поновлення поставок, не захищає інтереси України і не відображає нормальні ринкові методи.
Контрактне забезпечує Україні стабільність цін, а його умови не створюють прогнозовану незаполітизовану процедуру майбутнього ціноутворення(подібну до тієї, яка закладена в угодах Росії з Німеччиною і Францією).

Росіяне гарантує поставок мінімальних обсягів, а може постачати газ доустановленої верхньої межі. Іншими словами, обсяг поставок визначає Росія.

Україна гарантує Росії доступ до системи транзиту, але Росія не зобов’язана платити, якщо ці потужності не використовуються.

Транзитнітарифи для Росії встановлені на п'ять років без можливості підвищення, тоді як для України ціна імпорту встановлена лише на півроку.


Права на транзит і імпорт газу передані новій компанії Rosukrenergo, яка немає фізичних і фінансових активів, котрі можна було б конфіскувати увипадку невиконання зобов'язань, структура власників цієї компаніїнепрозора і, можливо, пов'язана з організованою злочинністю.

В України вже утворилися недостачі за новою угодою з Росією. Незрозуміло,чому доходи від продажів і транзиту газу не покривають зобов'язань України. Уже можна написати сценарій того, що відбудеться в червні,коли нинішній договір про ціну припинить свою дію.

Як і в іншихкраїнах, Росія цілком може зажадати в якості оплати "термінового продажу" акцій української газової системи, чи системи великихвиробничих споживачів газу, які складають кістяк української економіки.

Якщо нове керівництво України готове діяти, враховуючи уроки Чорнобиля, вонобуде просити міжнародну допомогу з реструктуризації цих угод і забезпечить прозорість контрактів на поставки.

Запобігання кризі піде на користь також інтересам ЄС, США і Росії. ЄС не може дозволити собі пасивність. Майже весь імпортний європейський газ йде з Росії через Україну.

США навряд чи потрібна нова криза у відносинах з Росією, якщо ми хочемо їй допомоги в запобіганні появи ядерного Ірану. Росії не потрібні ні обурені європейські споживачі, ні сварка з дипломатичними партнерами по Ірану.

Деякі практичні кроки.

Українські лідери повинні покінчити з корупцією і непрозорістю в енергетичному секторі.

Україна повинна домагатися міжнародної допомоги при вирішенні проблем з газовими поставками і технічного сприяння при перегляді умов діючих контрактів.

ЄС і США повинні звернутися до України і Росії, поки не почалась криза, і запропонувати посприяти на переговорах про нормальні комерційні умови.

Світовий банк, ЄБРР і двосторонні донори повинні підтримати українські програми по збільшенню енергетичної ефективності; створити і ввести в дію правила, що забезпечують ефективність і прозорість системи газового транзиту.

Коли G8 займеться енергетичною безпекою на липневому саміті, головними темами повинні стати прозорість ринкової структури, власності й угод про поставки, а також чесна конкуренція і доступ до транзитної інфраструктури. Росія повинна вітати такі дискусії, оскільки вони відповідають її довгостроковим інтересам.

Друзі України, осмисливши Чорнобиль, говорять, що це не повинно повторитися.

Сьогодніце означає, що друзі України і її лідери повинні зробити так, щоб відсутність прозорості в енергетичному секторі не загрожувалосуверенітету України.

Карлос Паскуаль – віце-президент Брукінського інституту з проблем міжнародної політики. Колишній посолСША в Україні з 2000 по 2003 рікhttp://www2.maidan.org.ua/n/free/1149344895


  • 1
Друзі,

Як вам всім відомо, у зв'язку з масовим закриттям журналів убийнатовців, був створений сервер lj.rossia.org

Там почала збиратись досить колоритна публіка, більшість якої представлена росіянами. Також проводяться постійні наїзди на українську національну ідею. Українців, які б її відстоювали, можно на пальцях перелічити. Єдиний спосіб змінити ситуацію – завести там журнали і всипати клятим москалям!

Не залишіться байдужими, честь Україна в наших руках!

І продублюйте це повідомлення в своїх журналах.

створив стервер сервер lj.rossia.org один з моїх давніх друзів
Михайло Вербицький.

Він є найпросунутіший сучасний філософ з Москви.

Краще ніж він ніхто не окреслив суть Росії, її ментальності та місця в Світі, за що ми всі йому вдячні.

Це не панти і не перебільшення.

Все так і є як він це описував.

Маю там доречі теж акаунт, для приколу.

Одначе вони вже троха підзаїбали і стали не актуальні, бо проплачені ФСБ через структури падловського, це я знаю безпосередньо від керівництва певних структур.

Тому вважаю що сервер lj.rossia.org - вчорашній день. Хай працюють, заробляють мою увагу.

друже Рамсфельд! йобнiм разом па Москвє!

(Anonymous)
Міністр оборони Сполучених Штатів Дональд Рамсфельд заявляє, що Росія робить спроби обмежити свободу сусідніх із нею країн.

Він також піддав критиці дії Китаю та Північної Кореї. За словами високопосадовця, співпраця у сфері безпеки між країнами Південно-Східної Азії розширюється, однак цей процес може загальмуватися, якщо Москва, Пекін та Пхеньян не стануть більш відкритими.

"Наша країна пильно стежитиме за тим, що відбувається в інших державах", - сказав голова Пентагону

Слава Українi!
Re: друже Рамсфельд! йобнiм разом па Москвє!

Не бійтеся, Ви тут серед друзів,
можна і під справжнім іменем писати.

Героям Слава!

Re: друже Рамсфельд! йобнiм разом па Москвє!

(Anonymous)
title or description

Slava Ukraini!

прикольно було наткнутись на Паскуаля у коридорі Department of State у Вашінгтоні

про нього кажуть багато різного(про його стосунки із Кучмою і ще дещо ), але він багато робить для України...

  • 1