?

Log in

No account? Create an account
Previous Entry Share Next Entry
Як знищували наш народ і нашу мову:
xyu
До Несвідомої і несвідомих

Написане 25-08-2006 18:15, автор: Igor

Ви правильно написали, що несвідомі, тобто непоінформовані.
І якщо Ви дійсно не лукавите, а пробуєте зрозуміти, то я спробую поінформувати.

Несвідома пані пише:
----------------------------------------------------------------------------------------------
"Аскольд Хотелось бы узнать как пан сам честно ответил бы на этот вопрос, я не ерничаю, правда, или он на самом деле думает, что Украина этнически однородна на различных географических территориях и, так называемое русскоязычное меньшинство(!) это результат Российской экспансии?"
----------------------------------------------------------------------------------------------

А Ви, що серйозно вважаєте, що українці самі свою мову позабували. Ранком проснулися і почали розмовляти російською?

Вирішили що так зручніше? Може Пані знає скільки в Києві родин десь так році у 1900 розмовляло українською? То може українці просто такі невірні своїй мові і байдужі до неї? То є із чим порівняти. Бо частина України і українців була у складі Російської, а інша у складі Австрійської імперії, згодом Польщі і Угорщини. Найдовше відірваним від України було Закарпаття (і найменше у складі СРСР). То чому там не забули і не втратили мови? Чому не зрусифікувалися, омадярилися, ополячилися?

Будьте ласкаві, загляньте на посилання
http://www2.maidan.org.ua/n/hist/1149792377 де є хроніка "уваги" Росії до мови в Україні. І пошукайте аналогічні документи австрійської імперії. Польща у західній Україні проводила аналогічну політику. Проте без явних заборон мови. Просто всі школи і установи користувалися виключно польською. Мій дід вчився у польській школі. Іншої не було. Тобто українців заставляли користуватися чужою мовою, але Росія ще і ЗАБОРОНЯЛА користуватися українською, і взагалі, цинічно не визнавала її існування.

Стосовно етнічної однорідності. За Петра І велику кількість українців було забрано в рекрути (російський стройбат), де вони працювали задарма.

Відвідайте музей флоту в Миколаєві, там навіть діорама з побуту рекрутів тих часів є. Вражає! Напевно Ви маєте знати, що козаки й Петербург своїми кістками мостили.

Масове заселення українських земель німцями розпочала Катерина II. На Запорізькі землі було заселено десятки тисяч німців, що користувалися великими пільгами. Селила Катерина і греків, бо бачте, була освічена. Натомість українці отримали у 1783 році кріпацтво (а фактично це було рабство, бо людину можна було продавати окремо від землі), від якого масово втікали в інші землі.

Справу успішно продовжив реформатор Столипін. Бо бач, в центральній Україні стало багато українців. То він їх у Сибір переселяв. Цифри самі пошукайте.
В імперіалістичній війні українці були задіяні в арміях протилежних сторін. Хоча в Австрійській було сформовано національні українські частини. Ця війна здійснювалася на українській землі! І на Рівенщині, по берегах Горині, де я виріс, до цього часу збереглися окопи з імперіалістичної.

Скільки українців загинуло в громадянській сказати важко, але значно менше ніж під час голодомору 30-х і 46-го. Якщо вистачить сил то прочитайте Роберта Конквеста "Жнива скорботи" (він не є ні українським націоналістом ні русофобом) там в кінці знайдете цифри.

"Визволення" західної України супроводжувалося масовим нищенням української інтелігенції (втім і польської також).

Загляньте на http://memorial.kiev.ua/content/view/168/70/ і почитайте свідчення живих людей. Їх місця займали РОСІЯНИ і російськомовні. Можете це перевірити.

Так само РОСІЯНИ призначалися майже на всі керівні посади. В 30-ті було проведено грунтовну зачистку української інтелігенції та українських комуністів. Як Ви думаєте, хто зайняв їх місце? Іспанці?

Під час 41-45 масу українців було евакуйовано, ще більше лишилося на окупованй території і після "визволення" автоматично стали "ворогами".

Після "визволення" з місцевого населення формувалися "чорні" військові частини. Це фактично були смертники, їх навіть не переодягали у мундири.

Українців масово переселяли в Росію, в Сибір, в Казахстан, Середню Азію. Почитайте щоденники Довженка. Його до "буржуазних націоналістів" не зараховуєте?

Часи Хрущова. Українська молодь їде піднімати цілину. Добровільно?! Є таке слова "вєрбовка". В цей період і період Брежнєва за цією "вєрбовкою" сотні тисяч МОЛОДИХ людей покинули Україну. І якщо й повернулися то в масі своїй зрусифіковані.

В мене на столі лежить лист к.і.н., А.Дольчука "Деякі думки з національного питання" до першого секретаря ЦК КП України Кириченка. 106 сторінок тексту про порушення Ленінських національних принципів в Україні. Це 1956 рік. (Як зроблю компютерний набір спробую ознайомити громадськість). Результат - 8 місяців безробіття і поновлення на роботі після втручання впливових українських комуністів з Києва.

У 1975 році звинувачення в українському буржуазному націоналізмі, виключення з партії, звільнення з роботи, позбавлення можливості викладати. Звинувачення? Викладання українською мовою, носіння елементів національного українського одягу і т.п. Та з тієї кафедри де працював Дольчук, викладачі до цього часу викладають історію України російською .

70-i роки це початок зухвалої русифікації України, під виглядом формування нової нації "радянського народу". Масові закриття українських шкіл, дитячих садків і т.д. Українців заохочували відмовлятися від вивчення власної мови. Певно, що є відповідні і плани і рознарядки і звіти цієї "програми".

Поцікавтеся, скільки росіян було завезено в Рівне для роботи на льонокомбінаті у 70-80-ті. Це при тому, що в місцевого населення була проблема із працевлаштуванням.

Україна навіть за найближчу свою історію пережила ЧОТИРИ хвилі еміграції. Певно від хорошого життя. Саме існування України і українців за такого тиску, за такої історії, за таких умов є майже дивом.
---------------------------------------------------------------------------------------------
"Такой вроде интеллигентный свиду человек, а не понимает элементарных вещей - сколько раз не говори "сахар" - во рту слаще не станет - сколько раз не говори "думай по-украински" - народ на нем не заговорит и не "задумает", если у него родной русский. "
---------------------------------------------------------------------------------------------
Якщо можна було зрусифікувати, то цілком очевидно, що можливий і зворотній процес. Євреї зуміли відновити ВТРАЧЕНУ мову. При чому мова зовсім не йде про насилля.

Проте в Україні не створено навіть МОЖЛИВОСТІ до українізації. Але й це було б не проблема, якби не продовжувалася мовна і культурна експансія, русифікація. Але звісно, Ви праві, якщо лише говорити, то справі це не допоможе. І певно й Аскольд в цьому із Вами буде солідарний.

Проблема не в тому, що Росіяни в Україні розмовляють російською. На здоровя.

Біда в тому, що етнічні українці не розмовляють українською.

Тут є певні соціологічні аспекти, які дуже добре знали і використовували російські комуністи, використвує і зараз Росія.

Я не знаю Вашого походження, але ймовірно, що маєте українське коріння.

Проте активно відстоюєте інтереси російської нації!!!!!!!!!!!

Але лише задумайтеся, що було потрібно зробити, щоб ті, для кого рідною була українська, заговорили російською і щоб для їх дітей рідною стала російська?
Пошукайте в історії своєї родини, де і коли за яких обставин Ви втратили мову свого народу.
----------------------------------------------------------------------------------------------
> Достойний Пане Президенте, велика вітчизняна війна не була вітчизняною зовсім. Українці котрі служили на совєтському фронті у Червоній Армії не боролись за свою вітчизну, а служили гарматним мясом для Сталіна. Вони були жертвами.


Ну это просто свинство и прямое оскорбление павших и ныне живущих воинов. Стыдно, малоуважаемый пан!!!
>

----------------------------------------------------------------------------------------------
Я вже Вам наводив приклад "чорних частин". То Ви вважаєте, що українці в австрійській армії в першу світову боролися із росіянами за свою вітчизну? І українці в російській також? Не відчуваєте протиріччя? До чого тут образи. Це не відміняє солдатського героїзму і саможертви. Але співставте цифри втрат з німецької і радянської сторін. Якщо Ви пошлетеся на нестачу озброєнь, то потрудіться заглянути на історичні сайти. Принаймні полистайте "Тень победы" В.Суворова і спробуйте спростувати ті факти, що там наведено.
В чому образа? Аскольд не ображає бійців, він констатує стан речей. А Ви його ображаєте. Зрозуміло, що є люди, що є частиню спільності, яку називають "советский народ", що майже еквівалентно російській нації. Але Аскольд говорить про українців.
----------------------------------------------------------------------------------------------
>

Герої України служили в Українській Повстанській Армії. Вони досі не визнані нашою державою.

Если пан привёл хотя бы одно-два названия освобожденных ОУНовцами от немцев населенных пунктов, то, клянусь, стала бы ярым приверженцем укранских националистов. И в День Победы моя семья их бы поминала вместе со своими дедами.
>

----------------------------------------------------------------------------------------------
Шановна Пані, у 1939 році радянські солдати були союзниками німецького вермахту і спільно окупували Польщу. Отже, Сталін разом з Гітлером, розпочали 2-гу світову війну.

Однак Сталін був кращим ніж Гітлер політиком і дещо затягнув із початком . З приводу перемоги, у Бресті був спільний парад військ НКВД і СС. Є хроніка. Ви не хочете тих солдатів назвати спільниками фашистів і звинуватити у розпалюванні світової війни?

Стосовно визволення міст. Воїни УПА дійсно звільняли міста від радянської влади і розбудовували українську. І дійсно, разом із німецькими військами. На самому початку війни.

Нагадаю, що 30 червня 1941 року було проголошено Українську державу у Львові. У відповідь гітлерівці кинули в концтабори і розстріляли учасників цих подій. Як наслідок виникла Українська Повстанська Армія.

Величезні території на Західній Україні були звільнені від фашистів, там був український партизанський край. З українською владою, школами, установами. Проти партизанів УПА німці застосовували каральні акції. До речі, не так давно про такий партизанський край показували в історичній компютерній анімації на ТБ.

Більше того, між УПА і радянськими партизанами і підпіллям була певна взаємодія. Наприклад, загін Ковпака пройшов через Західну Україну за домовленістю із УПА. Причому, про прохід і ночівлю ковпаківців в селі (на Рівненщині) розповідав мені мій дід. І для мене це було так дивно, що я навіть в це в той час не повірив.

У Кривому Розі у 1941 році була розбудована українська влада. За це у квітні 1942 року фашисти розстріляли 105 діячів української влади. Після цього ОУН перейшла у глибоке підпілля. Це підпілля діяло паралельно із радянським, комсомольським, взаємодіючи. У 1943 році фашисти знову провели масові розстріли ОУН в Кривому Розі і Нікополі.

Тобто у важкий період ОУН і радянські підпільники і партизани не ворогували і навіть діяли спільно. Каральна машина НКВС виявилася значно жорстокішою за фашистську. В концтабори потрапляли навіть за підозру у співчутті ОУН. Стиралася людська память. Бо хто міг ризикнути розповісти правду дітям, внукам.

Проводилися акції з дискредитації ОУН, УПА. Реальність замінювалася пропагандистськими штампами.

Дійсно, радянська влада, НКВС, були для ОУН не меншими ворогами ніж фашисти. Адже нижче Ви самі пишете про відповідальність комуністів за свої злочини. УПА боролася проти них, за Україну. Завдяки діяльності УПА західну Україну тривалий час не вдавалося пограбувати. І голод 46-го на східній Україні не був таким страшним. Бо люди тисячами їхали на захід за хлібом, за порятунком.

Ви прекрасно розумієте, що некоректно ставити запитання про визволення від фашистів партизанами населених пунктів у загальному розумінні. Тобто визволити і утримувати тривалий час. Однак, цілі райони в Україні були вільні від німців і керувалися українською владою. Ви хоч спробуйте уявити умови діяльності українських партизан. Між двох імперій. Без зовнішньої підтримки. Не отримуючи жодного боєприпаса, жодної допомоги. Лише завдяки підримці населення і зброї здобутій в бою.

На Рівненщині, серед людей, коли говорили партизани, то мали на увазі своїх партизанів УПА.

Про радянських завжди добавляли "совєтські".

Потрудіться почитати хроніку бойових дій УПА. Звісно така інформація не є поширеною, але на сьогодні вже загальнодоступна.

Коли будете в Києві, підійдіть до Оперного театру. На стіні ліворуч знайдете меморіальну табличку. Підпільникові ОУН, що загинув від рук фашистів на тому місці. Він боровся за Україну і загинув за Україну.

Українці мають вважати його своїм ворогом????

-----------------------------------------------------------------------------------------------
> Росія не тільки писала нашу історію триста пядесять літ, вона її влаштовувала. Влаштувала нам Голодомор та закрила перед світом та власним населенням.


Неужели в глухое село под Мироновкой, которое почти все вымерло в Голодомор приезжали русские работяги и морили всех голодом? Это же местные коммуняки всех мастей, трясясь за свои шкуры, творили. Что вы прицепились к России? Лучше бы с такой энергией добивались в 1991 году запрета КПУ и пусть бы они отвечали за Голодомор да и "мильёны" свои порасструсли на выплаты жертвам Голодомора.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Звісно, що російські работяги не приїздили виморювати голодом села. Принаймні самі по собі. Але голодомору передувало винищення українських партійних кадрів, української еліти, нищення української навіть номінальної незалежності. Нищення УНР, Махновців, Холодноярської республіки. І нищили їх саме російські комуністичні війська. І Ви певно розумієте, що коли мова йде про Росію то "роботяг" це стосується в останню чергу. Як на мене то у роботяг-росіян досить своїх бід і проблем спільних із нами.

Але є величезна російська імперія з ресурсами, чиновниками, елітою, вождями. На жаль ця імперія є не просто правонаступницею, але й кровним продовженням комуністичної системи. До того ж уже із відвертими симпатіями до дореволюційної, царської імперії. Є ознаки і прагнення до її зримої реставрації.

З іншого боку, німецький роботяга такою ж мірою причетний до концтаборів і рабської праці остарбайтерів як і російський до голодомору. Однак німецька політична еліта відчуває і вину і відповідальність. І приносить і вибачення і виплачує якусь компенсацію. Чомусь вони не пожимають здивовано плечами "а ми тут до чого, хіба ми фашисти?". Хоч вони й правда значно далі від фашизму, ніж Росія від комунізму.

А стосовно КПУ, то тут не можна з Вами не погодитися. Однак, чомусь саме КПУ є найбільшими друзями і лобістами Росії. Симоненка вельми радо приймають в Кремлі. Особисто Президент Росії. І Вас це не дивує? Ви вважаєте це нормальним? А присутність російських спецчастин ("Витязи") у Києві для особистої охорони Кучми зимою 2004?

На жаль, тема Голодомору, як і багато інших українських тем, залишаються закритими для суспільства. Бо для їх справжнього розкриття потрібні систематичні історичні дослідження і їх озвучення, донесення до громади. Потрібні меморіали, вшанування памяті.


То що, в селі під Миронівкою стоїть впорядкований памятник жертвам голодомору? Є перелік імен померлих? Відомі імена тих хто саме в цьому селі організовував голод? Є вшанування, а школярі знають хто коли і чому там похований?
Проти чого Ви протестуєте, несвідома пані!?

Фундаментальна робота Білоконя "Терор як засіб державного управдіння в СРСР" вийшла накладом в ДЕКІЛЬКА СОТ примірників. Тож марно її шукати в міських, університетських чи шкільних бібліотеках. Інших анонсованих його досліджень я взагалі не бачив. Спробуйте знайти історично-публіцистичні роботи Гусейнова (Шевченківська премія).

В період комуністичної влади не видавалися навіть ті рідкі історичні роботи, що видавалися в царській Росії.

Історію України було замінено на російську історію.

Що це означає?

Наприклад, в Російській історії Петро І, Катерина ІІ постаті позитивні. Так само, як в монгольській історіє є позитивною постать Чингісхана, Батия, у французькій Наполеона, тощо. Позитивність образів підкріплюється у свідомості шкільними підручниками, памятниками, ювілеями, художніми творами і т.п.. Для розвитку теми проводяться наукові пошуки, археологічні дослідження і т.п. Так формується національна свідомість. Російська звичайно.

Натомість, постаті князів, гетьманів, або замовчуються, або ідентифікуються з російським контекстом. УНР, Директрія, Петлюра, українські отамани подаються в суто негативному контексті. ОУН, УПА, Бандера є взагалі бандформуваннями, "отморозками", ворогами.

Ці тези міцно, майже з пелюшок вбиваються у свідомість. І ось уже українська мова є прямою ознакою належності до Бандерівців у масовій свідомості значної частини сходу України. І що цікаво. Запитайте, що поганого їм зробили бандерівці, то певної відповіді не отримаєте.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
< Пане Президенте, пане Премєр-міністер, ... давайте робити конкретні заходи щоб всі українці розмовляли нашою мовою,

Представляю как бы вы реагировали, если бы кто-то из русских националистов обратился к Путину: "Давайте всё делать, чтобы все россияне говорили на нашем языке"
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Знаєте, як це не дивно, але всі росіяни розмовляють російською мовою.

Тож таке звернення дійсно звучало б по-дурному, неприродно. Свою мовну проблему Росія вирішила. Ви памятаєте шкільні твори класиків російської літератури 18-19 століття? Скажімо Толстого. Якою мовою користувалася російська еліта? Велика кількість вставок французькою Вас не здивувала?

На жаль, у росіян зараз виховується не націоналізм, що було б цілком природно. А відвертий шовінізм. Тобто зневага і зверхність до інших націй, народностей, їх мови, звичаїв, культури. І навіть є "успіхи" у вихованні. Вибухи на ринку у Москві є прямим наслідком цього виховання.

В Росії вільно і успішно діють російські фашистські організації.
На жаль ці ж організації діють і на території України.

Щодо конкретних заходів, то трохи вище ви самі казали, що лише від слів солодко не стане.

Шановна несвідома Пані! Звісно я зміг написати лише дуже коротко. Якщо Ви дійсно захочете позбутися неосвідомленості, то дуже рекомендую потратити час на вивчення і осмислення української історії, документів, спогадів реальних людей. Не покладаючись на готові тези і висновки.

А найперше розберіться хто Ви є.

Чи є Ви українкою, чи є частиною українського народу, нації.

Чи вбачаєте майбутнє своє, своїх дітей, внуків, правнуків разом із україною і українціями.

оригінально з'явилося тут: http://www2.maidan.org.ua/n/free/1156518900


  • 1
Цікаво, чи зможе пані подолати упередження.

це таке упередження яке кожен з нас ще доламує

в собі,
бо система мізкопромивки діяла десятиріччями

особливо я звернув увагу як Ігор пише:

де списки імен зяагиблих?

де списки імен катів?

Потрібні деталі, щонайменьші деталі про кожну краплину української крові- хто пролив, чия вона, за яких обставин.


Я на це теж звернув увагу

 

Re: це таке упередження яке кожен з нас ще доламує

де списки імен зяагиблих?

потребую допомоги у розповсюдженні книги, яка має списки загиблих з 2-х конкретних таборів у Комі АССР: Інна Федущак, Віктор Федущак (Товариство "Пошук", м. Львів) - "Абезь і Адак - дорога у вічність", Львів, 2006, НВФ "Українські технології", 292 стор. з ілюстраціями. ISBN 966-345-091-6.

  • 1