Сергій Кабуд ( Кий ) (xyu) wrote,
Сергій Кабуд ( Кий )
xyu

Менеджери Ахмєтовa zайняли ключові посади в державних українських компаніях

Ахметов взяв під контроль управління енергетикою

Андрій Деркач
Бі-Бі-Сі, Київ

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2006/08/060818_ukr_energy_oh.shtml

За прем‘єрства Юлії Тимошенко було скасовано систему, яка давала можливість металургійним та хімічним підприємствам Донбасу та Придніпров‘я електроенергію за нижчими тарифами, аніж в решті регіонів. Оглядачі кажуть, що пільги для великих компаній буде відновлено незабаром:

Менеджери енергетичного холдингу, що належить Ринату Ахмєтову, зайняли ключові посади в українській енергетиці.

Зокрема, вони очолили державне підприємство «Енергоринок» та «Енергетичну компанію України», яка управляє всіма державними пакетами в енергетиці.

Одночасно головою Національної комісії регулювання електроенергетики став радник віце-прем‘єра Клюєва Олександр Рогозін.Ахметов був визнаним найвпливовішою людиною в Україні, згідно опитувань журналу Кореспондент

Експерти виключають можливість тіньових схем привласнення державного майна в енергетиці. Водночас, вони прогнозують, що скасування невигідної для металургійних підприємств системи тарифів на електроенергію, які були запроваджені під час урядування Юлії Тимошенко.

Команду фахівців на чолі з екс-міністром палива та енергетики Іваном Плачковим, яку умовно називали київською, в українській енергетиці змінили менеджери з Донецька.

Цієї загрози зараз вже немає, тому що час інший. Інші правила гри. Країна змінилася, стала сильнішою преса, з‘явилися на ринку західні компанії. Я думаю, що тепер ніхто нічого подібного не буде пробувати робити.

Експерт компанії “ЕнКоГ” Юрій Кубрушко про привласнення державних підприємств в енергетиці


Всі вони мають досвід роботи у енергетичному холдингу найбагатшого в Україні бізнесмена Рината Ахметова. У середу одразу двоє донеччан були призначені на відповідальні державні посади.

Віце-прем‘єр Андрій Клюєв, який опікується енергетикою, в Національній комісії регулювання електроенергетики представив співробітникам нового голову – свого радника Олександра Рогозіна. А Енергетичну компанію України, яка управляє державними пакетами акцій в енергокомпаніях, очолив Ігор Глущенко.

Донедавна пан Глущенко успішно керував єдиною приватною енергогенеруючою компанією “Східенерго”. Вона була створена 2002 року з трьох державних теплових електростанцій, проданих за борги в останні дні прем‘єрства Віктора Ющенка. Експерт компанії “ЕнКоГ” Юрій Кубрушко каже, що чинне законодавство виключає приватизацію державних компаній – боржників:

"Цієї загрози зараз вже немає, тому що час інший. Інші правила гри. Країна змінилася, стала сильнішою преса, з‘явилися на ринку західні компанії. Я думаю, що тепер ніхто нічого подібного не буде пробувати робити.”

При цьому експерт зауважує, що законодавча заборона приватизації енергокомпаній чинна до кінця поточного року. Вирішення проблеми погашення багатомільярдної заборгованості на енергоринку, яка лишилася з часів масових неплатежів у дев‘яностих роках, проходить за активної участі представників донецького бізнесу, нагадує пан Кубрушко.

Саме депутати Ради від донецького регіону розробили і вдосконалюють закон, спрямований на вирішення проблеми заборгованості. В разі реалізації законодавчих ініціатив зростатиме привабливість галузі для іноземних інвесторів, які за фінансовими можливостями потужніші від українських промисловості, стверджує дехто з експертів.

Водночас київський оглядач Костянтин Кравчук вважає, що ініційований донецькими депутатами закон не зможе остаточно вирішити проблему боргів на енергоринку. Пан Кравчук каже, що є високою вірогідність тіньової приватизації компаній, які знаходяться у процедурі банкрутства:

"Цей закон, він не вирішить проблему боргів енергоринку. Там досить багато учасників цього процесу. Багато центрів впливу. І саме тому цей процес не є успішним, мабуть. Тому що не всі зацікавлені. Там є певні негативні сторони, зокрема виникають податкові зобов‘язання. Скоріш за все, цей закон може зменшити кількість боргів, але не вирішить проблему повністю. Імовірною є приватизація прихована, за допомогою процедури банкрутства. Енергокомпанії мають борги, деякі з них вже в процедурі банкрутства або санації, «Дніпроенерго» та «Центренерго», наприклад. Виведення з них активів є не дуже складною справою", — вважає Костянтин Кравчук.

Експерти не виключають і відвертого лобіювання донецькою командою інтересів великих споживачів електроенергії півдня та сходу України.

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments