Сергій Кабуд ( Кий ) (xyu) wrote,
Сергій Кабуд ( Кий )
xyu

У 1939р, у Львові та Бресті, відбулися спільні німецько-радянські паради на честь "перемоги"


67 років тому у Москві був укладений договір про ненапад між СРСР та Німеччиною, відомий як “Пакт Молотова–Ріббентропа”.

http://www.radiosvoboda.org/article/2006/08/5C72FC19-50F8-4748-8831-AE733E17F83B.html

Віталій Пономарьов

Київ, 23 серпня 2006 року (RadioSvoboda.Ua) – 67 років тому у Москві був підписаний договір про ненапад між СРСР та Німеччиною, відомий як “Пакт Молотова–Ріббентропа”.

Додатковий секретний протокол до нього встановив лінію поділу Центрально-Східної Європи між двома країнами і тим зняв останні перешкоди до розв’язання Другої світової війни.19 серпня 1939 року у Москві політбюро центрального комітету комуністичної партії більшовиків схвалило невідкладні заходи з підготовки Радянського Союзу до війни.

А пізно ввечері 23 серпня народний комісар закордонних справ В’ячеслав Молотов та міністр закордонних справ Йоахім фон Ріббентроп підписали у Кремлі договір про ненапад між Радянським Союзом і Третім Райхом.

Проте справжню суть досягнутих домовленостей розкривав додатковий таємний протокол із чотирьох пунктів невеликого обсягу. У ньому розмежовувалися сфери впливу учасників пакту, а запланований ними поділ Центрально-Східної Європи називався територіально-політичною перебудовою.

Межа між так званими сферами інтересів Німеччини і СРСР встановлювалася по північному кордону Литви і рікам Нарва, Вісла та Сян. Сторони погодилися відкласти остаточне з’ясування питання, чи є у взаємних інтересах бажаним збереження незалежної Польської держави.

У третьому пункті протоколу підкреслювалася зацікавленість радянської сторони Бесарабією і повна політична незацікавленість нею з боку Німеччини. Четвертий пункт містив зобов’язання обох сторін зберігати зміст протоколу в суворій таємниці. Реалізуючи положення протоколу, німецький уряд одразу висунув територіальні претензії до Польщі, проте польський уряд їх відхилив.Вранці 1 вересня, на дев’ятий день після укладення пакту Молотова-Ріббентропа, німецька армія вторглася на територію Польщі. Це стало початком Другої світової війни.

Того ж дня позачергова сесія Верховної Ради СРСР ухвалила закон про загальний військовий обов’язок. 3 вересня Франція та Велика Британія, виконуючи свої зобов’язання надати Польщі допомогу в разі аґресії проти неї, оголосили війну Німеччині.

А 17 вересня Червона армія вторглася на територію Західної України та Західної Білорусі, що тоді входили до складу польської держави. До кінця вересня польське військо було розгромлене, і у Львові та Бресті відбулися спільні німецько-радянські паради на честь перемоги.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments