Сергій Кабуд ( Кий ) (xyu) wrote,
Сергій Кабуд ( Кий )
xyu

Шо не кажи, а з кінця 2004 року Україна встає з колін

http://www.pravda.com.ua/news/2006/9/20/47739.htm

Ліберальний уряд Єханурова, який за рік своєї роботи мінімально втручався в економіку, чим на фоні "природного" зростання економіки за сім місяців 2006 року на рівні 5,5% на рік забезпечив зростання реальних доходів населення за той самий період на рівні 20%.

Подібна ситуація спостерігалась і весь 2005 рік: на фоні офіційного зростання ВВП на рівні 2,5%, реальні доходи населення виросли на 20,1%. До речі, роздрібний товарооборот в 2005 році виріс практично на такий же показник – 21,8% (серед країн СНД, де більше зростання продемонстрував лише Туркменістан – 26,1%).

Очевидно, що в 2005 і першій половині 2006 року відбулася певна детінізація доходів і держави, і населення. Держави – за рахунок детінізації доходів підприємств, перш за все великих, населення – за рахунок збільшення рівня офіційних зарплат, пенсій та соціальних виплат.

Обидва уряди – і Тимошенко, і Єханурова – в своїй діяльності сповідували режим найбільшого сприяння малому та середньому бізнесу, а тягар податкового навантаження направили на великі підприємства, в тому числі й державні.

Інвестування в економіку України відбувалося в основному через збільшення доходів і витрат населення, тобто на суто капіталістичних ліберальних принципах "невидимої руки".

За півтора року роботи помаранчевих урядів малий та середній бізнес ковтнули трохи свіжого повітря. В Києві і багатьох регіонах рівень здирництва представників влади значно поменшав. Тобто чиновники продовжували брати хабарі, але в основному як винагороду за певний "сервіс", а не у вигляді прямих погроз організувати "неприємності".

Натомість, за півтора року помаранчевої влади практично нічого не змінилося на Донбасі: підприємці як платили за кримінальну чи чиновницьку кришу, так і продовжують платити.

Отже, за п'ятнадцять років незалежності та за часи діяльності 13-ти урядів, можна зробити висновок: для економіки України, інвестиційного та підприємницького клімату поки що не було нічого кращого за ліберальний уряду з політикою мінімального втручання в економіку.

При цьому політика Нацбанку повинна носити професійний та максимально незалежний від уряду характер. В цьому випадку саме Нацбанк несе відповідальність та регулює макроекономічні показники через свої важелі кредитно-грошової політики, а уряд більше опікується мікроекономічними показниками.

Що й відбувалося де-факто при урядах Тимошенко і Єханурова, і що уряд Януковича намагатиметься зламати.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment