Сергій Кабуд ( Кий ) (xyu) wrote,
Сергій Кабуд ( Кий )
xyu

Дякую Ярослава Б. за НАЙГЕНІАЛЬНІШУ оцінку

свічки-2. Геніальність Мейса. написав: Хома Брут

Геніальність Джеймса Мейса полягала в тому, що він думав про механізм спільного виявлення емоцій людей і запропонував його - це наші свічки.

Я думаю їх треба сприймати саме як комунікацію між членами постгеноцидного суспільства, як фундаментальний засіб спільної рефлексії: невербальний і прекрасний.

В ідеалі вшанування пам"яті має залучати людину на тому ж рівні, як це роблять народні обряди - різдвяне колядування чи кобзарська традиція.

Усталена форма має нести те величезне навантаження, яке не під силу витримати одній людині і з яким не впоратись індивідуальному артистичному відчуттю та смаку.

Голод в парі з "розстріляним відродженням" був величеним водорозділом, особливо якщо згадати, що він стався лише через 10-15 років після Визвольних змагань.

На сьогоднішній момент українське суспільство (не окремі його групи) не має механізму усвідомлення цього чи навіть прийнятих способів спілкування з метою досягнення такого усвідомлення.

Говорячи про "усвідомлення" я не маю на увазі наявність інформації.

Усвідомленням має бути реакція суспільства, адекватна масштабам події -- вдосконалення комунікації спрямоване у майбутнє, спроба дійти до того рубежу, де ми були б, якби не 1932-33.

Є, безумовно, технічна комунікація - передача інформації тим, хто її не має з якихсь причин, або реакція на тих, хто "нє можєт понять к чєму єтот ПіАр", або тих, хто краде поминальні свічки. Ці справи мають робитись, і на даний момент вони можуть бути дуже важливими, але в підсумку це не може бути головним сенсом події, інакше вона буде не "для нас", а "для них". Проявом "події для них" буде ситуація, в якій нормально обізнаним українцям власне не буде про що поговорити з приводу Голоду. Вони зможуть обговорити чергову істерику українофобів, розкласифікувати перекручення фактів і висловити свою - однакову - позицію. На цьому теми будуть вичерпуватись, хоча саме тут вони і мали б починатись.

Свічки - перший крок, який має потенціал створити атмосферу для подальшого Руху Спротиву
. Ці наступні кроки не можуть виникнути в атмосфері, де головною темою є доведення підставових фактів. І коли запалюються свічки, не варто думати, що це робиться для наших конкретних предків всередині окремої герметичнї родини. Скоріше
 таким чином колективні предки допомагають нам на шляху до майбутньогo
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments