Сергій Кабуд ( Кий ) (xyu) wrote,
Сергій Кабуд ( Кий )
xyu

Spitak Earthquake - seismic weapon?

Begin reading here:  http://xyu.livejournal.com/788340.html?mode=reply
------------------

The Spitak Earthquake (also called Leninakan Earthquake and Gyumri Earthquake) was a tremor with a magnitude of 6.9,[2] that took place on December 7, 1988 at 11:41 local time (07:41 UTC) in the Spitak region of Armenia, then part of the Soviet Union. The earthquake killed at least 25,000 people;[1] geologists and earthquake engineering experts laid the blame on the poorly built support structures of apartments and other buildings built during the "stagnation" era of Leonid Brezhnev.[3]

Despite the tensions of the Cold War, Soviet leader Mikhail Gorbachev formally asked the United States, within a few days of the earthquake, for humanitarian help, the first such request since World War II.[3] Western countries, including Great Britain, France, West Germany, Italy, Yugoslavia, Sweden, and Switzerland, sent a substantial amount of humanitarian aid to the Soviet Union in the form of rescue equipment, search teams and medical supplies.
 

Церква в Гюмрі після землетрусу.

Спітакський землетрус (вірм. Սպիտակի երկրաշարժ, груз. სპიტაკის მიწისძვრა, відомий також як Ленінаканський) — катастрофічний землетрус (магнітуда 7.2), що трапився 7 грудня 1988 о 12 годині 41 хвилин за місцевим часом (11:41 за московським) на північному заході Вірменської РСР. У результаті землетрусу було повністю зруйновано місто Спітак і 58 сіл. Частково зруйновано було міста Ленінакан, Степанаван, Кіровакан і ще більше 300 населених пунктів [1]. Загинули щонайменше 25 тисяч чоловік, 514 тисяч людей залишилися без даху над головою [1]. В цілому, землетрус охопив близько 40% території Вірменії [1]. Через ризик аварії було зупинено Вірменську АЕС.


 

Президент СРСР М. С. Горбачов, що перебував у той час із візитом у США, формально попросив Сполучені Штати про гуманітарну допомогу (вперше з часів Другої Світової війни), а потім перервав свій візит, щоби відправитися в зруйновані райони Вірменії. Західні країни, включно з Великою Британією, Францією, ФРН, Італією та Швейцарією, надали СРСР допомогу у вигляді рятувального обладнання, фахівців, продуктів та медикаментів. Було також надано допомогу у відновлювальних роботах.

Причиною великої кількості жертв стала низька сейсмостійкість збудованих в епоху «застою» будівель в зоні землетрусу, прорахунки в організації та керівництві рятувальними роботами, відсутність спеціальної рятувальної техніки та персоналу.

Місцеві будівлі (зокрема, школи та лікарні) погано витримали землетрус. Було підраховано, що якби землетрус трапився на 5 хвилин пізніше, діти встигли б покинути нестійкі будівлі шкіл. Цей короткий час затримки міг би врятувати багато життів. Було знищено більшість лікарень в цьому районі.

Вартість пошкодженого майна склала понад 3 млрд. фунтів стерлінгів. Було знищено все місто Спітак і частково пошкоджено прилеглі міста Гюмрі і Ванадзор.

Через надзвичайно низькі температури взимку та неготовність до катастрофи такого масштабу, надання допомоги почали неправильно.

«Батьківщина» — пам'ятник померлим, розташоваий у Вашингтоні.

Протягом зими з усього світу надходили пожертви для допомогти постраждалим від землетрусу та для відновлення будівель. Спітак було повністю перебудовано, при чому багато відновлених районів відображають архітектури різних країн, які надали пожертви або збудували там нові будинки. Пам'ятник вдячності вірменського народу за допомогу з боку США було зведено у Вашинґтоні 1990 року.

Регіон, в якому стався землетрус є частиною більшого сейсмічного району, що тягнеться від Туреччини до Аравійського моря. Тут, на Аравійському півострові повільно зіштовхується з Євразійської плитою. Землетрус стався з вини малої тяги, безпосередньо під Спітаком. [2]

Незважаючи на той факт, що землетрус був помірної величини (6,9 бала за шкалою Ріхтера), були різні фактори, що посприяли великим масштабам руйнувань, які відбулися. Серед них: час доби, температура замерзання взимку, бідність ґрунту і недоліки будівництва будівель.

Після сейсмічної катастрофи, авангардний музикант П'єра Шеффера привів 498-члена рятувальної команди шукати тих, що вижили

 

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments